غذاهای علو فراوری شده با بیماری قلبی و مرگ زودرس وابستگی دارند

به گزارش هلث دی نیوز این یافته ها که تو ۲۹ مه در نسخه آنلاین ژورنال پزشکی بریتانیا منتشر شده است، آخرین شاهد درباره خسارت مرحله بودن غذاهای به تعبیر «فوق فراوری شده» است.

این رده غذاها فقط شامل «هله هوله هایی» مانند چیپس ها، شیرینی ها و فست فودها- نیستند، بلکه محتوی نان ها، گوشت های فراوری شده، سس های آماده و غذاهای منجمد هم می شوند که غذاهای اصلی بسیاری از افراد هستند.

پژوهشگران درون یکی از این بررسی ها متجاوز از ۱۰۰۰۰۰ مبصر سال فرانسوی را برای حدود پنج سال پیگیری کردند.

نتایج نشان انصاف هر چه افراد غذاهای زبر فراوری شده بیشتری کاربرد می کنند، احتمال بدوی بار ابراز عارضه قلبی یا سکته مغزیدر آنان ارتفاع می رود؛ افرادی که زیادترین میزان غذاهای فراوری شده را زده بودند، نسبت بوسیله افرادی که کمترین مصرف این سنخ غذاها را داشتند، ۲۳ درصد بیشتر در معرض سربزرگی دچار شدن به مشکلات قلبی-عروقی بودند.

به گفته این پژوهشگران این نفاق فقط بوسیله این علت نبود که این غذاها قند، نمک خواه روغن بیشتری داشتند یا بوسیله این موجب که این افراد حد بیشتری داشتند، کمتر ورزش می کردند یا مراسم ناسالم دیگری داشتند.

برنارد مالک و ماتیلد توویه از دانشگاه پاریس که این پژوهش را انجام داده اند، می گویند برملا عوامل دیگر در مناسبت با این غذاهای فوق فراوری شده وجود دارد که این مشکلات بهداشتی را ابداع می کند.

سایر بررسی ها علامت داده اند که مواد افزاینده و آلاینده هایی که در خلال فراوری غذا درون کارخانه تولید می شوند، اثرات منفی بر بنزین وساز بدن و دستگاه قلبی-عروقی دارند.

این پژوهشگران تأکید کردند که این وارسی نمی تواند رابطه سببی را در این مورد مدلل کند، ولی با توجه سایر پژوهش هایی که غذاهایی فراوری شده را با اثرات زیان بار پهلو سلامت مربوط کرده اند، می توان این پیام را بوسیله مردم عدل: تلاش کنید هر چه بیشتر غذاهای «تمام» و فراوری نشده استعمال کنید.

بررسی دوم که پهلو روی ۲۰۰۰۰ ارشد سال اسپانیایی ارتکاب شد، نشان قسط که غذاهای علو فراوری شده با طول عمر کمتر ارتباط دارند: افرادی که بیشترین مصرف این نوع غذاها را داشتند، نسبت به افرادی که کمترین استفاده را داشتند، در طول دو دهه پیگیری با حدس ۶۲ درصد بیشتر دچار اجل زودرس شده بودند.

تو این مورد هم عواملی مانند وزن و رسوم سبک زندگی نمی توانستند به طور کامل این رابطه را توضیح دهند.

کارشناسان می گویند شواهد فزاینده ای در دست است که افزودنی های غذایی و ترکیبات مشابه آکریلامید و آکرولئین که درون فرایندهای صنعتی ساختن می شوند، ممکن است تا حدی توضیح دهنده خطرات غذاهای فوق فراوری شده برای سلامت باشند.

کارشناسان توصیه می کنند ساندویچ های میسر تمهید شده در ساختمانی جایگزین غذاهای آماده فراوری شده، آب جایگزین نوشابه های شیرین شده و محصول های تازه جایگزین عسل ها شوند. غذاهای علو فرآوری شده اعتیادآورند