میگرن در کودکان

بوسیله گزارش ایسنا، این عارضه یک مصیبت پیچیده و زیست شناختی با مولفه های ژنتیکی پرعضله است. در حقیقت حدود ۷۰ درصد کودکان و نوجوانانی که به میگرن مبتلا می شوند حداقل یکی از والدین آنان دچار این مصیبت هستند که گاهی اوقات نهفته است.

بیماری میگرن اغلب نمره داده نمی شود و بیمار پایین تر تداوی استراحت نمی گیرد زیرا مبتلایان بوسیله این بیماری فرض می کنند که تنها دچار سردردهای معمول هستند. این موضوع بوسیله طور ویژه برای کودکان صادق است و به رغم اینکه تقریباً ۱۰ درصد از کودکان و نوجوانان دچار بیماری میگرن هستند، والدین و پزشکان معمولا بیماری را در کودکان و نوجوانان تشخیص نمی دهند.

از آنجا که بلای ناگهانی میگرن در کودکان بوسیله آسانی نمره داده نمی شود ضروری است که والدین داخل تک نشانه ها و علائم آن آگاهی داشته باشند. میگرن معمولاً سه کود خواه فاز دارد: علائم نخستین بیماری- پیش از شروع سردرد، سردرد و علائم پس از بیماری.

بخاطر کاهشِ حاجت بچه بوسیله استفاده دارو، آگاهی ازعوامل تاثیرگذار در نخست حمله میگرنی شکوه دارد

اولین فاز علائمی است که نشان می دهد سردرد در حال مطلع شدن است. از جمله علائم آن در کودکان می توان به حالت تهوع و استفراغ، خستگی شدید، خمیازه کشیدن و حساسیت بوسیله نور یا صدا اشاره کرد.

سردرد، دومین فاز در حمله میگرنی است، اگرچه فدایی از علائم مقدماتی بیماری همچون حساسیت به نور و نغمه و حالت شکوفه ادامه دارد. سردرد میگرنی می تواند خفیف باشد اما بخاطر بسیاری از کودکان ناتوان کننده است که در نهایت به تشخیص بلای ناگهانی منجر می شود.

مرحله پس از بلای ناگهانی نیز مرحله ای از حمله میگرنی است که پس از آن ائتلاف می افتد و سردرد فروکش می بطی ء و می تواند چند ساعت، یک روز یا بیشتر طول بکشد.

بخاطر کودکان و نوجوانان علائم این مرحله شامل خستگی، احساس طفره و تحیر است.

درمان میگرن تو کودکان

احتمال ابتلا به میگرن در دختران و پسران وجود دارد. در پسران سردردهای میگرنی پیش از سن تکلیف بیشتر شایع است اما دختران پس از سن تکلیف بیشتر گرفتار این بیماری می شوند که شاید به دلیل هورمون های مرتبط با دوران قاعدگی باشد که به خشکی امدن شروع بلای ناگهانی تاثیر می گذارند.

از آنجا که بیماری میگرن در کودکان بوسیله آسانی نمره داده نمی شود ضروری است که والدین در مورد مقصد ها و علائم آن آگاهی داشته باشنددر صورتیکه والدین احتمال می دهند فرزندشان بوسیله بیماری میگرن مبتلا هستند لازم است داخل اسرع لمحه به پزشک مراجعه کنند.

میگرن حزن بوسیله لحاظ جسمانی و هم بوسیله محاسبه مسئله فرید را ناتوان می سازد و به همین برهان دریافت خدمات درمانی مناسب برای آنکه نوزاد بتواند با این مصیبت مقابله کند، ضروری است.

گزینه های درمانی مختلفی بود دارد که گزینش آن به نمره پزشک و شدت حمله میگرنی رابطه دارد.

برخی از کودکان به داروهای عاری نسخه نفوذ مثبت مدال می دهند ولی بسیاری از آنان لازم است داروهایی که خصوصی بیماری میگرن است دریافت کنند. عوامل محرک در شروع میگرن

به گزارش یو اس نیوز، برای کاهشِ نیاز کودک بوسیله استعمال دارو، آگاهی از عوامل تاثیرگذار داخل شروع حمله میگرنی بزرگی دارد.

این عامل شروع کننده می تواند هر چیزی باشد که موجب می شود حمله میگرنی آغاز شود. از جمله عواملی که به شروع سردردهای میگرنی درون کودکان و نوجوانان منجر می شود شامل موارد پایین تر است: 

– خواب متجاوز خواه کم 

-نوشانیدن فدایی از مواد غذایی 

– از دست اعطا کردن آب بدن 

– گرسنگی 

– استرس 

– استعمال کافئین 

– فرمان زیاد با رایانه و گوشی همراه