جزئیات یافته ای جدید درباره ناباروری مردان | عفونت آمیزشی کلامیدیا بوسیله باروری مردان آسیب می زند

به گزارش هلث دی کن بیگلی، استاد ایمنی شناسی داخل دانشگاه تکنولوژی کوئینزلند و سرپرست این استیناف می گوید: «بررسی قبلی علامت داده اند که عفونت آمیزشی کلامیدیا با ناباروری نسوان ارتباط دارند، اما تجسس چندانی درباره پی این عفونت بر بارداری مردان انجام نشده بود.»

بیگلی افزود: «افرادی که دچار این عفونت هستند و علامتی ندارند، به نعوظ نادانسته این عفونت را به همسرانشان نقل مکان می کنند.»

این پژوهشگران برای نخستین بار ردپای این عفونت آمیزشی را در نمونه های بافتی خایه داخل مردان ناباروری که سبب نابارویشان شناخته نشده بود، پیدا کردند.

کلامیدیا داخل نمونه های بافتی ثابت شده بیضه در ۴۳ مرد از ۹۵ مردی (۴۵.۳ درصد مردانی) که موجب ناباروری شان شناخته نشده بود، یافت شد.

کلامیدیا همچنین در ۱۶.۷ درصد مقیاس های نو بافت بیضه (۳ مورد درون ۱۸ مرد) که سبب نابارویشان علنی نشده بود، کشف شد. ۱۲ نفر از ۱۸ مرد با نابارروی با علت ناشناخته (۶۶.۷ درصد) پادتن ها (آنتی بادی های) اختصاصی کلامیدیا در خونشان داشتند که نشان می عدالت این افراد در معرض باکتری قرار اندوهناک اند، اما هیچکدام از این مردان علامتی از عفونت کلامیدیا نداشتند یا دستخوش یک بیماری آمیزشی دیگر امتیاز داده شده بودند.

به گفته بیگلی، این بخاطر بدوی بار است که شاهدی از عفونت کلامیدیا تو لیف بیضه انسانی یافت شده است و با اینکه هنوز نمی توان گفت که کلامیدیا قطعا علت ناباروی این مردان است، اما این یافته بوسیله هر حال بنیادی است.

او می گوید این معاینه نشان می دهد میزان بالایی از عفونت های شناخته نشده کلامیدیا وجود دارد و این عفونت نقش بالقوه ای در اختلال در نمو اسپرم در بیضه ها دارد.

این پژوهشگر استرالیایی پارسا است بررسی های آینده بر روی بیماران مرد باید چگونگی تاثیر آسیب رساننده عفونت کلامیدیا کنار دستگاه تولید مثلی و خلق کردن ناباروری را واضح کنند.

کلامیدیا با شهرت علمی «کلامیدیا تراکوماتیس» نوعی باکتری است که بوسیله آسانی در آمیزش جنسی منتقل می شود و از شایع ترین مصیبت های آمیزشی است. نکته مهم این است که بسیاری از افراد مبتلا به این عفونت بی نشان هستند و از ابتلای خود به آن بی شناسایی هستند. آشنایی با علل رایج ناباروری مردان