آشنایی با عفونت آمیزشی کلامیدیا

کلامیدیا از شایع ترین بیماری های آمیزشی است و بسیاری از افراد دچار این عفونت از ابتلای خود به آن بی خبرند.

گرچه برخی از افراد دچار این عفونت ممکن است وارد ترشحات جاهل متعارف از اندام های تناسلی شان یا درد طی پیشاب کردن شوند، بسیاری از افراد هیچ علامتی ندارند.

عفونت کلامیدیا ممکن است یک بیماری خاموش باشد، ولی می تواند پیامدهای وخیمی ساختن کند. اگر عفونت کلامیدیا درمان نشود، مقدور است به بیماری التهابی ضدیت در زنان منتهی شود که یکی از علل مهم ناباروری زنان است.

کلامیدیا داخل مردان امکان پذیر است باعث عارضه «اپی دیدیمیت» شود که بوسیله صورت تورمی دردناک درون اطراف بیضه بروز می کند و می تواند توانایی باروری داخل مردان را کاهش دهد.

عفونت کلامیدیا داخل نسوان باردار خلال زایمان بوسیله نوزادانشان نقل مکان می شود و نوزادانی که به این طریق آلوده شده اند، امکان پذیر است داخل چند هفته اول زندگی دستخوش عفونت چشم و جگر با این میکروب شوند. خوشبختانه عفونت کلامیدیا به فراغت با درمان آنتی بیوتیکی قابل درمان است و می استعداد بوسیله این قاعده از عوارض آن جلوگیری کرد.

اگر احتمال می دهید دچار این عفونت شده باشید، بابد برای تشخیص و درمان به پزشکتان مراجعه کنید. حتی اگر علائمی از عفونت کلامیدیا نداشته باشید، یک آزمایش ساده می تواند این میکروب را معارفه درنگ.

نکته مهم این است که اندوه فرد دچار عفونت و هم همسرش باید همزمان علاج شوند تا از احاله دوباره عفونت جلوگیری شود.

نیز درون زنانی که دستخوش عفونت کلامیدیا امتیاز داده شده اند، بهتر است ۳ ماه پس از تکمیل دوره تداوی آزمایش مکرر از لحاظ عفونت انجام شود تا اطمینان خراج شود که عفونت مجدد رخ نداده است. نیوزیلند | احتمال ساخت واکسن بخاطر بیماری آمیزشی سوزاک آیا مکمل ها می توانند عمر ازدواج شما را گشایش بخشند؟