Pro Display XDR، نمایشگر پنج هزار دلاری اپل، فاقد استند است

مقاله ی مرتبط:با پردازنده گرافیکی توانمند AMD Radeon Pro Vega II درون مک پرو آشنا شوید

شب گذشته و داخل جریان رویداد WWDC 2019، کوپرتینویی ها مک پرو، کامپیوتر فوق العاده قدرتمند با توان ارتقا و قیمت پایه ی ۶ هزاره دلاری را معرفی کردند. درکنار کامپیوتر مک پرو، Pro Display XDR، نمایشگر پنج هزار دلاری اپل بخاطر مک پرو نیز رونمایی شد. نمایشگر جدید اپل با رزولوشن 6K از پنل ۳۲ اینچی، روشنایی حداکثری ۱۶۰۰ نیتی یا نسبت کنتراست یک میلیون به یک و رنگ های ۱۰ بیتی مستقل جدید نصیب می برد. درکنار تمام این مشخصات کمینه نظیر، نمایشگر متاخر فاقد استند است.

مقاله های مرتبط:مک OS کاتالینا معرفی کردن شدiOS 13 با تم تیره از روش رسید

کاربرانی که نمایشگر جدید را می خرند، برای استند آن دو گزینه پیش رو دارند که هیچ کدام از آن ها رایگان نیستند: ۱. می توانند نمایشگر Pro Display XDR را با پرو استند ۹۹۹ دلاری مصرف کنند؛ ۲. می توانند آداپتور مانت VESA را به ارزش ۱۹۹ دلار بخرند و آن را به استند یا ریل متصل کنند.

ارتفاع پرو استند (Pro Stand) تنظیم شدنی است و امکان تنظیم نمایشگر در بازه ی  ۱۲۰ میلی متری را دراختیار کاربران استراحت می دهد. همچنین، کاربران می توانند ازطریق این استند نمایشگر را تو حالت افقی یا عمودی بچرخانند و استفاده کنند. هنگامی که کوپرتینویی ها در رویداد شب گذشته قیمت پرو استند را اطلاع دادن کردند، زمزمه هایی از حیرت و نارضایتی در بین حضار شنیده می شد. 

البته، کاملا معلوم است این طور محصولاتی مخصوص کاربران عادی طراحی نشده اند. مقدار مانیتورهای پرچم دار راسته با تنظیمات خاص درحدود ۱۸ هزاره دلار و تا اینکه گران تر است. کامپیوتر مک پرو جدید اپل با نمایشگر Pro Play XDR و پرو استند ۱۱ هزار و ۹۹۷ دلار خواهد بود که این قیمت بدون احتساب مالیات و خرج ی ارسال است. بیشتر بخوانید:نقد و وارسی های کاربران از روی وب سایت اپل حذف شدمنتقدان: ادعای اپل مبنی بر زیان قریه بودن تعمیرات، مضحک و نادرست استاپل شیوه کنترل نرم افزار iOS را دگرگونی می دهداپل بخاطر ساخت سلسله اینده نرم افزار چندرسانه ای خود بخاطر ویندوز آماده می شوداپل مدعی شد که از تعمیر محصولاتش هیچ سودی به گریبان نمی زند